Korisnik:
Lozinka:
Završni rad i pomoćnički ispit

Završni je rad učenikov uradak čijom se izradbom i obranom provjeravaju, vrjednuju   i   ocjenjuju   učenikove   strukovne,   odnosno   umjetničke   kompetencije određene razine sukladno razini kvalifikacije koju stječe.

Sadržaj,  uvjeti,  način  i  postupak  izradbe  i obrane završnoga rada redovitih učenika i polaznika obrazovanja odraslih  strukovnih ili umjetničkih obrazovnih programa propisana je

Pravilnikom o izradbi i obrani završnog rada.

Srednje obrazovanje učenika u strukovnim programima za vezane obrte završava izradom i obranom završnog rada u organizaciji i provedbi škole.

Nakon uspješno završenog srednjeg obrazovanja u strukovnim programima za vezane obrte učenik polaže pomoćnički ispit koji se provodi u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Polaganje pomoćničkog ispita regulirano je Zakonom o obrtu  i Pravilnikom o postupku i načinu polaganja pomoćničkog ispita.

UPUTA

PRIJEDLOG TEMA ZA IZRADBU I OBRANU ZAVRŠNOG RADA U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020.