Korisnik:
Automehatroničar - JMO

Automehatroničar - JMO (331153) 3 g. – trogodišnji strukovni program

OBRAZOVNI SEKTOR: Strojarstvo, brodogradnja i metalurgija

TIP PROGRAMA: programi trogodišnjeg trajanja obrazovanja za obrtinštvo – jedinstveni model obrazovanja

Opis programa:

Rad automehatroničara objedinjava poslove automehaničara i autoelektričara. Održava, servisira i otklanja kvar na mehaničkim, električnim i elektronskim sustavima vozila ili po potrebi upućuje vozilo specijaliziranim stručnjacima. Glavni poslovi automehatroničara su održavanje vozila, popravci pojedinih sklopova te sveobuhvatni servis vozila. Pri redovitom održavanju vozila, automehatroničar zamjenjuje, odnosno dopunjava odgovarajuće tekućine, kontrolira i podešava rad pojedinih mehanizama, kontrolira elektroinstalacije, mijenja i podešava svjetlosna tijela, mijenja potrošene dijelove. Pri sveobuhvatnom servisu pregledava i rastavlja sve sklopove, čisti pojedine dijelove, provjerava i procjenjuje njihovu uporabljivost te otklanja kvar.

Zdravstveni zahtjevi:

Uredan vid. Uredan stereovid. Uredan sluh. Raspoznavanje boja. Uredna funkcija mišićno-koštanog, dišnog i  srčano-žilnog sustava. Uredno kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje. Stabilno stanje svijesti. Uredna ravnoteža. Uredna funkcija kože  na šakama i podlakticama.

Zdravstvene kontraindikacije:

Oštećena funkcija vida i nedostatak stereovida. Oštećenje funkcije sluha i nemogućnost nošenja osobnih zaštitnih sredstava za zaštitu sluha pri radu u buci. Neraspoznavanje osnovnih boja. Teža oštećenja funkcije mišićno-koštanog, dišnog  i/ili  srčano-žilnog sustava. Kronični poremećaji koji trajno remete  kognitivno i emocionalno funkcioniranje. Kronični poremećaji koji mogu dovesti do gubitka svijesti i/ili ravnoteže. Teže oštećenje funkcije kože na šakama i podlakticama.

Za upis je potrebna liječnička svjedodžba medicine rada i ugovor o naukovanju sklopljen s licenciranim obrtnikom ili pravnom osobom.

STRANI JEZICI KAO OBVEZATNI PREDMETI: engleski ili njemački jezik

Predmeti posebno važni za upis:

1. hrvatski jezik

2. matematika

3. prvi strani jezik

Natjecanja iz znanja koje se vrednuju pri upisu:

1. hrvatski jezik

2. matematika

3. prvi strani jezik

4. tehnička kultura – po izboru Škole

Nastavni plan i okvirni obrazovni program

UPUTA

PRIJEDLOG TEMA ZA IZRADBU I OBRANU ZAVRŠNOG RADA U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020.