Erasmus + KA 122 projekt Putujući Europom do novih vještina

Agencija za mobilnost i programe Europske unije u okviru Ključne aktivnosti 1, područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, dodijelila je našoj školi iznos od 51.470,00 eura za provođenje projekta Erasmus+ KA122 projekta “Putujući Europom do novih vještina”  za mobilnost učenika u Irsku.

U sklopu projekta 18 učenika naše škole uključenih u programe obrazovanja za kuhara, automehatroničara te tehničara za računarstvo kroz stručnu praksu u Irskoj u organizaciji Martello Traning, organizacije domaćina, unaprijedit će svoja znanja i kompetencije unutar područja za koje se školuju.  Svrha projekta je dodatno usavršiti stečena znanja učenika te ih pripremiti za tržište rada. Cilj je učenike učiniti konkurentnijima pri budućem zaposlenju u struci i/ili pri upisu na fakultet. Također, kroz projekt učenicima se želi ponuditi mogućnost iskustva rada u inozemstvu, usavršavanje stranog jezika te upoznavanje novih kultura. Iskustvo predstavlja i doprinos osamostaljenju i razvoju snalažljivosti učenika u novim situacijama.

Naziv projekta: Putujući Europom do novih vještina - Around Europe We Travel and New Skills We Acquire

Nadležnost: Agencija za mobilnost i programe EU (AMPEU)

Nositelj projekta: Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje

Program: Erasmus+ za 2021./2022. godinu

Potprogram: Strukovno obrazovanje i osposobljavanje

Aktivnost: K122 (kratkoročni projekti za mobilnost učenika i osoblja u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju)

Broj projekta: 2021-1-HR01-KA122-VET-000017262

Ukupna vrijednost projekta: 51.470.00 EUR

EU financiranja: 100%

Trajanje projekta: 13 mjeseci

Početak projekta: 1. rujna 2021.

Završetak projekta: 1. siječnja 2023.

Vrijeme i mjesto mobilnosti: travanj/svibanj 2022.g., Dublin, Republika Irska

Broj i trajanje mobilnosti:

10 učenika (tehničar za računalstvo) – 2 tjedna

4 učenika (automehatroničar) - 2 tjedna

4 učenika (kuhar) – 2 tjedna

Ciljevi projekta:

• potaknuti profesionalni i osobni razvoj sudionika
  • proširiti postojeća znanja i usvojiti nova
  • povećati jezične kompetencije
  • pridonijeti interkulturalnosti i internacionalnosti
  • promovirati svoju školu, kulturu i zemlju

Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje / Bartola Kašića 1, HR-43290 Grubišno Polje / ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr / ured@ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr