Studijsko putovanje

Autor: Franka Frančešević, 6. 5. 2024.

STUDIJSKO PUTOVANJE U BRNO

Prvo organizirano studijsko putovanje srednjoškolaca koji pohađaju nastavu češkog jezika po modelu C održano je od 28. travnja do 1. svibnja u gradu Brnu u južnoj Moravskoj. Sudjelovalo je skoro 50 učenika iz cijele Hrvatske, među njima i dvije naše učenice. Posjetili su edukativno-zabavni centar VIDA!, dvorac Špilberk, upoznali se s najvećim znamenitostima samog grada. U Jevišovki su naučili nešto o hrvatskoj manjini u Češkoj, na Filozofskom fakultetu Masarykovog sveučilišta poslušali predavanje o specifičnosti jezika u Brnu. Nezaobilazan je bio posjet dvorcu Lednice, a svidjele su im se i aktivnosti u srednjoj školi Boskovice. Kući su se vratili puni dojmova i novih spoznaja.
Voditeljica puta bila je nastavnica Kristina Kvapil.

Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje / Bartola Kašića 1, HR-43290 Grubišno Polje / ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr / ured@ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr