Međugradska smotra LiDraNo

Autor: Franka Frančešević, 12. 2. 2024.

ODRŽANA MEĐUGRADSKA SMOTRA LIDRANO 2024. UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA ČAZME, GAREŠNICE I GRUBIŠNOG POLJA

U petak, 9. veljače 2024. održana je Međugradska smotra LiDraNo 2024. učenika srednjih škola Čazme, Garešnice i Grubišnoga Polja. Ove je godine domaćin bila naša škola.

Na početku smotre poslušali smo hrvatsku himnu, a kroz program nas je vodio učenik 4. razreda Tehničara za računalstvo Jakov Bitto.

Sve prisutne pozdravila je v.d. ravnateljica naše škole Monika Vojvodić Andričević. Čestitala je učenicima i mentorima na sudjelovanju, poželjela im dobrodošlicu u naš grad i našu školu te puno uspjeha na današnjoj smotri.

Nakon uvodnog dijela krenuli smo sa skupnim scenskim nastupima. Iako su na smotru prijavljena dva skupno scenska nastupa, učenici Srednje škole „August Šenoa“ Garešnica zbog zdravstvenih razloga nisu mogli sudjelovati pa smo pogledali samo nastup učenika Srednje škole Čazma pod nazivom Mlijeko i med (autorice Rupi Kaur) pod vodstvom nastavnice Renate Špehar.

Nakon održanog skupnog scenskog nastupa uslijedilo je izvješće prosudbenog povjerenstava za literarno stvaralaštvo koje je prisutnima pročitao predsjednik povjerenstva Ivan Dugandžić.

Povjerenstvu za literarno stvaralaštvo u sastavu: Ivan Dugandžić, prof. hrvatskoga jezika, Mirela Brkić, prof. hrvatskoga jezika i Suzana Pušić, prof. kroatologije uručeno je 5 literarnih ostvaraja.

Pri prosudbi literarnih ostvaraja Povjerenstvo se pridržavalo sljedećih odrednica:

- vješta uporaba jezika u skladu s temom rada i dobi učenika

- originalnost u odabiru teme i forme

- izbjegavanje stereotipa na  razini izraza

- istraživanje vlastitog doživljaja, svakodnevice i suvremenosti

- uporaba hrvatskog jezika (standardnog, dijalekata i lokalnih govora) kao živog jezika kojim se govori, piše i misli

Prema dogovorenim brojčanim propozicijama na Županijsku smotru LiDraNo 2024. mogli su uputiti 4 literarna ostvaraja. Pridržavajući se predočenih prosudbenih odrednica, jednoglasno su odlučili na županijsku razinu uputiti sljedeće literarne ostvaraje:

• Gubitak i preživljavanje, pismo13017, 3. razred
  • Ledenjak, kosti44144, 2. razred
  • Pa što?, pašto78960, 3. razred
  • Puka poj, zora16782, 4. razred

Nakon izvješća povjerenstva, autori predloženih radova na Županijsku smotru LiDraNo 2024. pročitali su svoje radove.

Prosudbeno povjerenstvo za dramsko stvaralaštvo u sastavu: Marina Miletić, mag. educ. hrvatskoga jezika i knjiž., Kristina Vrbicki, mag. educ. hrvatskog jezika i knjiž. i Natalija Lacina, mag. educ. hrvatskog jezika i knjiž. analiziralo je izvedeni nastup te ga je predložilo za Županijsku smotru.

Nakon izvješća povjerenstava, održani su okrugli stolovi za obje kategorije u Centru za kulturu i informiranje dr. Franjo Tuđman od 10:40, a nakon okruglih stolova uputili smo se na zakusku i druženje na izletište Bara.

Čestitamo svim učenicima i mentorima na sudjelovanju na smotri, a posebno čestitamo predloženima na Županijsku smotru!

Fotografije pogledajte OVDJE!

Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje / Bartola Kašića 1, HR-43290 Grubišno Polje / ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr / ured@ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr