Autor: Franka Frančešević, 15. 12. 2023.

PROJEKT IZRADE JASLICA

Tijekom 1. polugodišta na nastavi Geografije, Povijesti, Vjeronauka i Likovne umjetnosti učili smo o povijesnim okolnostima, klimatskim uvjetima, reljefu i načinu života ljudi na području Betlehema u 1. st., o razvoju jaslica kroz povijest i kroz ikonografiju te povijesnim okolnostima na području hrvatskog teritorija i Betlehemskog područja u vremenu oko 1. st. Na temelju dobivenih spoznaja krenuli smo u praktičnu izradu naših jaslica.
Učenici programa Automehatroničar i Instalater kućnih instalacija izradili su drveno postolje za jaslice u sklopu Praktične nastave s nastavnikom Darkom Šomom.
Tehničari za računalstvo s nastavnikom Branimirom Đermanovićem i Matejem Milašinovićem isprintali su životinje na 3D printeru, a učenice 3. i 4. razreda Opće gimnazije zaslužne su za njihovo bojanje i za oslikavanje pozadinskog plakata.
Prigodnu pjesmu s tematikom mira koja se uklopila uz jaslice i samu bit Božića napisala je nastavnica Ivana Grginović.
Učenice 2. razreda Opće gimnazije uz pomoć nastavnica Monike Vojvodić Andričević, Ane Ivšić i Majane Štor izradile su reljefnu podlogu tehnikom kaširanja papira, pećinu i stijene od pur pjene te sve obojale akrilnim bojama. Jaslice su sastavile i postavile ih početkom Adventa u holu škole.
Vrlo smo ponosni kako je cijeli projekt realiziran jer smo ujedinili cijelu naše škole.

Više fotografija pogledajte OVDJE!

Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje / Bartola Kašića 1, HR-43290 Grubišno Polje / ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr / ured@ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr