Dan srednjoškolaca

Autor: Franka Frančešević, 17. 11. 2023.

OBILJEŽILI SMO MEĐUNARODNI DAN SREDNJOŠKOLACA!

Dana 17. studenog 2023. obilježava se Međunarodni dan srednjoškolaca u spomen na praške studente i srednjoškolce, koji su zbog mirnog prosvjeda protiv nacističke okupacije svoje zemlje, održanog 17. studenog 1939. strijeljani bez suđenja. Ovaj dan je povezan s Deklaracijom o pravima srednjoškolaca.
U našoj školi imali smo niz aktivnosti kojima smo skrenuli pažnju na prava i obveze učenika, ali i transparentnost, kritičko mišljenje i uvažavanja stavova drugih.
Nastavnice Majana Štor i knjižničarka Franka Frančešević s učenicima su izradile tematski plakat i straničnike koji informiraju učenike o njihovim pravima i obvezama. Pedagog Ivan Čegec osmislio je i izradio školski kviz s pitanjima iz opće kulture i prava učenika koji je proveden u svim razredima škole. Učenici su sa zadovoljstvom prihvatili ovakav način obilježavanja i aktivno sudjelovali u svom razrednom odjelu. Najviše bodova u kvizu osvojili su učenici 2.c razreda te čestitamo njima i svima koji su sudjelovali. Rezultate i bodovanje možete provjeriti u ponedjeljak kod pedagoga.
Za kraj, za učenike je organizirana i debata na temu „Treba li zabraniti mobitele u školi?“ U debati su sudjelovale učenice 1. i 2. razreda, program opća gimnazija, a koordinatorice su bile Mirela Brkić i Franka Frančešević. Učenici su kroz zanimljivu debatu imali prilike iznijeti i argumentirati svoja mišljenja i stavove vezane za navedenu temu koja je proteklih godina jedna od najaktualnijih u obrazovnom sustavu. Prema mišljenju sudaca, afirmacijska je grupa predstavila bolje argumente, a kakvo će pravilo biti propisano u obrazovnom sustavu, pokazat će vrijeme.
Rezultati kviza:
2.c – 33 boda
4.c – 29 bodova
1.b – 28 bodova
1.c – 27 bodova
3.c – 26 bodova
4.e –23 boda
3.e – 21 bod
3.a – 20 bodova
2.b – 18 bodova
2.e – 18 bodova
2.a – 17 bodova
1.e – 17 bodova
1.a – 15 bodova

Više fotografija pogledajte OVDJE!

Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje / Bartola Kašića 1, HR-43290 Grubišno Polje / ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr / ured@ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr