Natjecanja

Autor: Franka Frančešević, 18. 6. 2021.

MARIJA NOVALIĆ DRUGA NA NAŠEM JARU 2021.

Naša učenica Marija Novalić napisala je pjesmu na češkom jeziku Nemocný svět kojom je osvojila 2. mjesto na Našem jaru 2021. u kategoriji književnih djela, pod vodstvom nastavnice Matee Husak.
S obzirom na epidemiološku situaciju, Naše jaro se održavalo online. Nagradu i priznanje Marija je preuzela u Savezu Čeha u Daruvaru gdje je nagrađenu pjesmicu i pročitala.
Osim nagrade za književno djelo, Mariji je uručeno priznanje i nagrada za osvojeno 1. mjesto na županijskom natjecanju iz Hrvatskog jezika pod vodstvom nastavnice Kristine Vrbicki te za 2. mjesto na županijskom natjecanju iz Latinskog jezika pod vodstvom nastavnice Aleksandre Keserin.
Bravo, Marija!!
Matea Husak, mag. ing.

Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje / Bartola Kašića 1, HR-43290 Grubišno Polje / ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr / ured@ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr