Tjedan Crvenoga križa

Autor: Franka Frančešević, 17. 5. 2021.

NAŠI VOLONTERI OBILJEŽILI TJEDAN CRVENOGA KRIŽA

Svake godine 8. svibnja u Hrvatskoj započinje Tjedan Crvenoga križa koji traje do 15. svibnja. Ove godine Tjedan Crvenoga križa posvećen je psihosocijalnoj podršci, odnosno mentalnom zdravlju.

Volonterski klub naše škole priključio se obilježavanju ovoga tjedna. U holu škole postavili su plakate da bi podsjetili učenike i nastavnike koja su načela za koja se zalaže Crveni križ te na koji način možemo pružiti prvu pomoć unesrećenoj osobi.

U petak, 14. svibnja, naše volonterke Lea Lebinac, Emilija Kanjuh i školska knjižničarka Franka Frančešević sudjelovale su na dobrotvornoj akciji Crvenog križa Grubišno Polje s ravnateljicom Alenkom Soldan gdje su prikupljali sredstva za pomoć socijalno ugroženim obiteljima s područja našega grada.

Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje / Bartola Kašića 1, HR-43290 Grubišno Polje / ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr / ured@ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr