Nastava

Autor: Franka Frančešević, 12. 5. 2021.

PRAĆENJE VREMENSKIH PRILIKA NA NASTAVI GEOGRAFIJE

Praćenje vremenskih prilika bitno je u brojnim područjima poput ratarstva, stočarstva, prometa, turizma...

To znaju i učenici 1. i 2. razreda gimnazije koji već godinu dana sa svojim nastavnikom geografije Vladimirom Ivićem prate klimatske elemente svakodnevnim mjerenjem u našoj školskoj meteorološkoj stanici. Termometrom, barometrom i digitalnim higrometrom prate i bilježe temperaturu zraka, tlak zraka i vlagu.

Na ovaj način upotpunjuju svoja otprije stečena znanja o klimi i atmosferskim kretanjima na području Grubišnog Polja te stječu nove radne navike i vještine koje su primjenjive u svakodnevnom životu.

Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje / Bartola Kašića 1, HR-43290 Grubišno Polje / ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr / ured@ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr