Dan planeta Zemlje

Autor: Franka Frančešević, 22. 4. 2021.

Dan planeta Zemlje obilježen je prvi put 22. travnja 1970. godine kako bi se naglasila potreba za očuvanjem prirodnih resursa planeta. Danas ovaj dan obilježava više od 190 zemalja svijeta s ciljem da se ojača svijest svih generacija prema prirodnom okolišu i zaštiti prirode.

Mnogobrojnim akcijama nastoji se skrenuti pozornost na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog klimatskih promjena, globalnog onečišćenja, uništavanje ekosustava i ugrožavanja životinjskih i biljnih vrsta.

Tema ovogodišnjeg Dana planeta glasi „Restore Our Earth“ (Obnovimo našu Zemlju).

Na satu Kemije učenici 4. razreda gimnazije su s nastavnicom Nastom Kos izradili  plakat o Danu planeta Zemlje razgovarajući o važnosti brige za naš planet.

Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje / Bartola Kašića 1, HR-43290 Grubišno Polje / ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr / ured@ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr